Кошик 0
Список порівняння 0 Список бажань 0
Особистий кабінет
Меню
Наша адреса: м. Дніпро, вул. Херсонська, 9А
м. Дніпро, вул. Херсонська, 9А
ПН-ПТ: 10:00 - 17:00
СБ-НД: вихідні

Меблеві кріплення

Меблеві кріплення

Разом зі зміною наших потреб - змінювалися і навколишні меблі. Так коротко можна пояснити складний процес еволюції меблів, в ході якого з простих дерев'яних, кам'яних, глиняних та інших полиць зароджувалися навколишні меблі. Саме практичність рухала людство використовувати всякі полиці для зручності приготування їжі. За тривалий період розвитку меблі пройшли багато різних періодів. Простоту, практичність і довговічність змінили етапи, коли меблі перетворилися на витвори мистецтва і були доступні лише для обраних.

Разом з розвитком основної функції меблів та зміною зовнішнього вигляду змінювалися способи виготовлення меблів. Так відбувалося зародження меблевої промисловості. Еволюція технологій виготовлення меблів вимагала нових, технологічних, простих та доступних способів збирання меблів. Саме тому сьогодні в нашому арсеналі є така велика різноманітність меблевих стяжок. Наші подальші поради допоможуть Вам правильно підібрати стяжки.

Шкант

Один з найпростіших сполучних елементів - це шкант, що є дерев'яним циліндром з круглим поперечним перерізом і насічками вздовж осі. Шканти зазвичай виготовляють із бука, але для здешевлення іноді використовують березу. Шкант не можна називати стяжкою, оскільки при його використанні шкант не стягує деталі між собою. Застосовують шкант у різних випадках. Найчастіше шкант застосовують із ексцентриковою стяжкою MiniFix або її аналогами. У такому з'єднанні шканти виконують тільки роль напрямних, і дозволяє багаторазово збирати та розбирати з'єднання.

Крім цього шкант застосовують у нерозбірному з'єднанні. Перед складання - місце з'єднання, шкант і отвір промазують клеєм і здавлюють струбцинами до моменту повного висихання клею. У такому варіанті шкант виконує одночасно роль і спрямовує і сполучає елемента. Перевага такого з'єднання - простота, недолік - з'єднання не розбірне, тому при перевезенні меблі переміщуються в зібраному вигляді і займають багато місця і можуть бути пошкоджені. Економія на з'єднанні компенсується дорожчою вартістю перевезення та упаковки.

Ще один спосіб застосування шканта, це можливість виправити помилково просвердлений отвір. Отвір і шкант змащують клеєм, потім в отвір забивають шкант, після висихання надлишки шканта зрізають і отвір можна свердлити заново. Шканти випускають різних розмірів: діаметром від 6 до 16 мм, і довжиною від 30 до 155 мм з фасками на обох торцях, а їхня бічна поверхня має рифлення або насічки.

Переваги: ​​з'єднання окремих деталей меблів за допомогою шкантів, крім своєї низької вартості та простоти, дозволяє швидко та точно з'єднати елементи меблів та забезпечити міцність конструкції під час експлуатації, витримуючи поперечні навантаження.

Недоліки: з'єднання на шкант не розбірне, тому виникають додаткові витрати на перевезення та упаковку меблів у зібраному вигляді.

Шкант

Ламель

Близьким аналогом шканта є ламель. Спосіб застосування ідентичний, різниця полягає в тому, що ламель має плоску, схожу на еліпс зі злегка загостреними кінцями форму. Обидві плоскі сторони ламелі мають насічки. Це необхідно для якіснішого склеювання деталей. Перед з'єднанням в деталях роблять паз дисковою фрезою, який надалі на клею вставляють ламель. Найчастіше таким чином з'єднують вироби, коли деталі оброблені під кутом 45 градусів. Ламелі використовуються тільки для склеювання деталей і, на відміну від шканта, не можуть виконувати функцію направляючого елемента в розбірному з'єднанні.

Позитивні якості: За допомогою ламелі можна досить міцно з'єднати деталі від 10мм завтовшки. Невидиме з'єднання. Перешкоджає скручування деталей. Надає виробу міцність з'єднання за рахунок великої площини склеювання.

Недоліки: Точно вирізати паз під ламель можна лише за допомогою спеціального фрезера. Так само, як і шкант, є нерозбірним з'єднанням.

Ламель

Гвинтова стяжка

Гвинтову стяжку в народі називають стяжка-барильце, завдяки своїй конструкції гвинта і «бочки» - сталевий циліндр з поперечним отвором. Великий хід стягування створюється за рахунок різьблення по всій довжині отвору в барильці. Отже, меблі з гвинтовою стяжкою виходять набагато міцніше і витриваліші при поперечних навантаженнях. Часто використовується у виробництві стільців – дозволяє легко підтягнути гвинт у разі розхитування.

Позитивні якості: Гарантує надійне та довговічне з'єднання, з можливістю багаторазового розбирання виробу або додаткового затягування.

Недоліки: Складання меблів у такий спосіб потребує певних навичок та спеціального обладнання. Дуже важливо точно зіставити перпендикулярні отвори для з'єднання деталей стяжки. У разі потреби витягти «барильце» зі свого гнізда, зробити це недосвідченій людині буде надзвичайно важко. Естетичний недолік такого складання - видимість «бочонків» та гвинтів на лицьовій стороні виробу. Хоча це легко можна замаскувати спеціальними заглушками.

Гвинтова стяжка

Конічна стяжка

Це різновид гвинтової стяжки, можна сказати наступне покоління. Її застосування забезпечує відсутність видимих ​​кріплень на лицьовій стороні панелі. Технічно відрізняється тим, що болт вкручується не в корпус стяжки, а в муфту на стінці, що несе вироби. А гужон, вкручуючись у корпус і потрапляючи в конічний паз, створює стягування та фіксує гвинт.
Позитивні якості: Естетичний вигляд готових меблів, можливість розбирати і збирати меблі при необхідності.

Недоліки: Потрібна висока точність розташування отворів, що створює труднощі при складанні. Хід стягування невеликий - всього 2 мм, це не дає достатньої сили стягування елементів, а при високих навантаженнях на виріб можливе розхитування отвору і стяжка перестане виконувати свої функції кріплення.

Конічна стяжка

Стяжка ексцентрикова

Ексцентрикова стяжка – безперечний лідер серед меблевих кріплень, вважається найбільш поширеною фурнітурою для складання сучасних та якісних меблів.

Спосіб кріплення ексцентрикової стяжки – в корпус виробу заподлицо впресовується або повертається муфта, в яку буде крутити болт, а в торці іншої панелі просвердлюється отвір, в якому розміщується ексцентрик. При складанні корпус стяжки захоплює Т-подібну частину болта і при прокручуванні зближує деталі і створює необхідне зусилля в кріпленні.

Існує багато різновидів ексцентрикових стяжок і вибір залежить від поставленого завдання: розміру виробу, товщини матеріалу, а також область застосування.

Позитивні якості: Меблі, зібрані за допомогою ексцентрикових стяжок, можна багаторазово збирати і розбирати і це ніяк не вплине на якість і міцність конструкції.

Недоліки: Обов'язкова умова збирання меблів на ексцентриках – наявність присадного обладнання для дотримання точності та унеможливлення поломки корпусу стяжки під час монтажу.

Ексцентрикова стяжка

Корпусна стяжка MaxiFix

Найвитриваліший вид ексцентрикових стяжок. Відмінно підходить для меблів, що передбачає постійні навантаження - ліжка, буфети, прилавки та інші корпусні меблі. Важливо помітити, мінімальна товщина деталей, що стягуються, - 19 мм. Ексцентрик під хрестову викрутку або шестигранник, залежно від моделі. Конструкція з'єднується лише з торцевої сторони.

Позитивні якості: Міцне з'єднання, що витримує великі регулярні навантаження протягом тривалого часу.

Недоліки: Діаметр ексцентрика – 35 мм, що впливає на естетичний вигляд готових виробів. Тому з такою стяжкою використовують заглушки.

Корпусна стяжка MaxiFix


Полкова стяжка Rafix

Rafix також є поширеним різновидом стяжок ексцентрикового типу. Застосовується в основному для стягування полиць. Забезпечує міцне з'єднання навіть при повторних затягуваннях.

Переваги: ​​Перевага стяжки Rafix у можливості монтажу полиці, як з торцевого боку, так і зверху. А також розташування затягуючого елемента під кутом 25 °, що полегшує доступ викрутки. І це ще не все. При необхідності (наприклад, монтаж нижньої полиці) є можливість закрутити ексцентрик зверху через наскрізний отвір діаметром 10 мм.

Недоліки: Ексцентрик розташований у торці полиці, що знижує здатність, що несе.

Полкова стяжка Rafix


Корпусна стяжка Solo

Конструкція цієї стяжки дозволяє збирати меблі поодинці (соло), звідси і назва. Ексцентрикова стяжка Solo передбачає 3 кроки для збирання виробу: вставити, клікнути і затягнути. Надає конструкції високу кутову міцність.

Способи монтажу два – пригвинчування або запресування, залежно від моделі (наявність отвору під шуруп або різьбовий шип).

Корпусна стяжка Solo


Полкова стяжка TAB

Стяжка TAB виконує функцію міцного полкотримача. Застосовується за необхідності часто міняти висоту полиці. Монтаж досить простий - врізна частина розміщується в торці полиці, опорна частина на бічній стінці. Полиця надійно розміщується зверху та блокується перекидання. Залежно від моделі стяжки вона може бути з додатковою фіксацією або без. Опорна частина також відрізняється фіксацією - або вставляється в отвір бічної стінки (для зміни висоти), або пригвинчується.

Полкова стяжка TAB


Меблевий кутник

Найпростіший спосіб з'єднання – меблевий кутник. Металева або пластикова деталь зігнута на 90° має отвір в одній частині і паз в іншій. Пригвинчується до частин, що з'єднуються за допомогою муфт із пластику або металу. Гвинт при затягуванні зміщує всю деталь, що приєднується, і притягує її, завдяки цьому зміщенню і виникає сила стягування.

Позитивні якості: Доступна ціна, простий монтаж, невибагливість до точності при встановленні та відсутність необхідності свердління торцевих отворів.

Недоліки: Меблевий кутник не забезпечує жорсткість конструкції і, відповідно, не може бути основним стягуючим елементом.

Меблевий кутник

Конфірмат

Найпростіший вид меблевого кріплення, що користується великою популярністю в серійному виробництві недорогих меблів. Для його використання не потрібні якісь спеціальні навички, тому що практично не вимагає дотримання точності при присадці. При встановленні просвердлюються два отвори (у торці та в пласті деталей) спеціальним конфірматним свердлом.

Зовні конфірмат нагадує саморіз, відрізняючись від нього лише товщиною та затупленим кінцем. Чим менше крок витків і більш гостре різьблення у конфірмату, тим більшу міцність з'єднання він забезпечує. Якісний конфірмат повинен мати рівний капелюшок щодо осі. При зміщеному капелюшку він буде вкручуватися криво і різьблення розіб'є отвір, що вплине на міцність з'єднання меблевих деталей.

Позитивні якості: Низька вартість і досить міцне кріплення, чим він завоював популярність у виробників меблів, дозволяючи створювати меблі чи не в домашніх умовах.

Недоліки: Видимі капелюшки гвинтів на лицьовій поверхні меблевого виробу закриваються заглушками. Небажане розбирання таких меблів. Кожне подальше вкручування конфірмату в місцях з'єднань деформує внутрішню структуру деревної плити або пухкого матеріалу - ДСП. "Завдяки" цим недолікам кріплення за допомогою конфірмату рідко можна побачити в меблів цінової категорії вище за середню.


Конфірмат

Коментарі
Модули для Опенкарт 2.x - 3.x